Weekend to za mało! Odkryj Żywiec z zupełnie innej strony.

środa, 28.02.2024

Projekt SMART ŻYWIEC-(r)ewolucja skupił się na wprowadzeniu wielu istotnych zmian w mieście Żywiec. Tylko spójrzcie, jak cudownie przyjechać na krótki weekend, lub dłuższy wypoczynek. Czekają na Was przepiękne widoki, ale… nie tylko! O tym, co warto zobaczyć w Żywcu, przeczytacie w przewodniku “Oprowadzam po Żywcu i okolicach!”.

Co powiecie na rowerową przygodę w Żywcu? Koniecznie zabierzcie swoje jednoślady i wybierzcie się na eksplorowanie naszego wyjątkowego miasta, które zadbało o najlepsze trasy pieszo-rowerowe dla mieszkańców i turystów. Przed Wami całkowicie nowa część ścieżki pieszo-rowerowej, którą wyposażyliśmy w ławki, stojaki, system monitoringu oraz oświetlenie zasilane energią odnawialną. Ścieżka rozciąga się na długości 2,6 km, a jak sami wiecie — Żywiec i jego okolice to miejsce idealne do podziwiania przyrody.

Nowa kładka na rzece Sole to świetne miejsce na spacer. Możecie obserwować z niej okoliczną przyrodę, która również bardzo ewoluowała.

Jadąc ulicami miasta, nie przegapcie kolorowych murali, które całkowicie zmieniły jego estetykę. Każdy z nich nawiązuje do historii i społeczności, aktywizując do różnych działań. W Żywcu odbywają się liczne zajęcia sportowe w obiektach naszych Partnerów. Wyjątkową atrakcją jest również tężnia solankowa oraz boisko przy Klubie Ogródek, które już za chwilę zostanie oddane do użytku po generalnym remoncie.

A jeśli zdecydujecie się zostać na dłużej, skorzystajcie koniecznie z uroków Jeziora Żywieckiego. Sporty wodne i atrakcje, takie jak kajaki czy rowerki wodne z pewnością pozwolą Wam połączyć przyjemne z pożytecznym. Nie zapomnijcie również o spektakularnych zachodach słońca z widokiem na miasto. Ach… można się zachwycić! Żywcem oczywiście!

 

Strony w dziale: