Smart Trash — Żywiec

poniedziałek, 6.11.2023

Projekt „Smart Żywiec - (r)ewolucja”, którego realizacja potrwa do 30 kwietnia 2024  roku, już teraz wprowadza pierwsze udogodnienia, które mają usprawnić życie mieszkańców Miasta Żywiec. 

Pod koniec października wdrożony został system „Smart Trash”, którego celem jest walka z zaśmieceniem na terenie Miasta. Osoby odpowiedzialne za projekt wytypowały 40 koszy na śmieci, do których wbudowane zostały czujniki sygnalizujące poziom wypełnienia śmietników. Przyrządy pomiarowe mają działać przy pomocy aplikacji, do której dostęp będą mieć upoważnione osoby. 

System ma funkcjonować w bardzo prosty sposób – mobilna aplikacja wyświetlać będzie trzy kolory, w zależności od poziomu zapełnienia danego kosza na śmieci.

  • Zielony, w przypadku zapełniania mniejszego niż 50%,
  • Pomarańczowy – powyżej 50% objętości kosza,
  • Czerwony, w przypadku pełnego wypełnienia śmietnika – sygnał do natychmiastowego opróżnienia kosza.

Projekt „Smart Trash” to nowoczesna idea „inteligentnych koszy”, która ma znacznie usprawnić tempo ich opróżniania. Zabieg ten ma zminimalizować poziom zaśmiecenia Miasta. Przypominamy, że jest to jeden z wielu pomysłów, które zostaną wprowadzone w ramach strategii „Smart Żywiec - (r)ewolucja”, na którą dofinansowanie wynosi aż 15,331,864,51 zł.

Strony w dziale: